SAMOOBRONA

Samoobrona dla Kobiet

Nie bez powodu utarło się, że kobiety to „słaba płeć” - w rozumieniu fizyczności rzecz jasna. To, że kobiety są mniej wytrzymałe i nie dorównują mężczyznom w dyscyplinach siłowych  jest oczywiste i brak tu miejsca na spekulacje. Niemniej natura wyposażyła je w inne atuty, które uznać można za równie, a może nawet bardziej wartościowe niż siła fizyczna. Okazuje się, że nawet drobna i niewysportowana kobieta ma szanse odparcia ataku silniejszego mężczyzny Wystarczy znajomość kilku chwytów, które z łatwością może wykonać każda z was.  
 
Pamiętaj że!
 
Poczucie strachu może wywołać zarówno pozytywne (motywacja do działania) jak i negatywne skutki (brak reakcji na bodźce, dezorientacja). Niestety, w sytuacji realnego zagrożenia kobiety częściej odczuwają strach ze skutkiem negatywnym. Jego wynikiem jest kompletny paraliż ciała a tym samym pozbycie się jakichkolwiek szans odparcia ataku. 
 
Kobieta, mimo swojej delikatności, ma tak długo szansę obrony przed atakiem, dopóki wierzy w swoje możliwości. Trening pozwoli Ci nabrać tej wiary!